Bermuda 2013 - NatWest Island Games

Medal Table

 GSB
Isle of Man 363625
Bermuda 271931
Jersey 232928
Cayman Islands 20188
Guernsey 191824
Gotland 1868
Faroe Islands 101214
Saaremaa 852
Shetland Islands 583
Menorca 537
View Full Medal Table
Follow us:
info twitter facebook

Site Provided By: Site Hosted By:
Wi Manx Logo

Results Just In

Rss icon

Athletics
Half Marathon Team Women
Final

Fri 19 Jul - 22:52.18

Athletics
Half Marathon Team Men
Final

Fri 19 Jul - 22:49.30

Athletics
4 x 400m Relay Men
Final

Fri 19 Jul - 22:25.54

Athletics
4 x 400m Relay Women
Final

Fri 19 Jul - 22:24.39

Athletics
4 x 100m Relay Women
Final

Fri 19 Jul - 22:22.56

Athletics
4 x 100m Relay Men
Final

Fri 19 Jul - 22:21.58

Athletics
Half Marathon Women
Final

Fri 19 Jul - 22:16.16

Athletics
Half Marathon Men
Final

Fri 19 Jul - 22:09.54

Home   >   Schedule
printer Printable version

Schedule

Daily Schedule:
 
Sport Schedule:
Event Schedule:
Venue Schedule:
Please note all times are local.
The current time in Bermuda is:
Schedule For: Women's Volleyball
View Volleyball Results View Volleyball Entries
DateTimeHeatVenueInfo
Sun 14 Jul 10:00 Group Stage Berkeley Institute Hitra vs Bermuda
Sun 14 Jul 12:15 Group Stage Cedarbridge Academy Faroe Islands vs Greenland
Sun 14 Jul 18:00 Group Stage Cedarbridge Academy Åland vs Guernsey
Sun 14 Jul 18:00 Group Stage Berkeley Institute Saaremaa vs Gotland
Mon 15 Jul 10:00 Group Stage Cedarbridge Academy Cayman Islands vs Gotland
Mon 15 Jul 10:00 Group Stage Berkeley Institute Guernsey vs Faroe Islands
Mon 15 Jul 18:00 Group Stage Cedarbridge Academy Bermuda vs Saaremaa
Mon 15 Jul 20:15 Group Stage Berkeley Institute Åland vs Greenland
Tue 16 Jul 12:15 Group Stage Cedarbridge Academy Faroe Islands vs Åland
Tue 16 Jul 12:15 Group Stage Berkeley Institute Greenland vs Guernsey
Tue 16 Jul 18:00 Group Stage Berkeley Institute Bermuda vs Cayman Islands
Tue 16 Jul 18:00 Group Stage Cedarbridge Academy Saaremaa vs Hitra
Wed 17 Jul 09:00 Group Stage Berkeley Institute Saaremaa vs Cayman Islands
Wed 17 Jul 11:00 Group Stage Berkeley Institute Hitra vs Gotland
Wed 17 Jul 20:00 Group Stage Cedarbridge Academy Cayman Islands vs Hitra
Wed 17 Jul 20:00 Group Stage Berkeley Institute Gotland vs Bermuda
Thu 18 Jul 09:00 Placings 7-9 Cedarbridge Academy 7/8/9 - A5 v A4 - Gotland vs Cayman Islands
Thu 18 Jul 11:15 Placings 5-6 Cedarbridge Academy 5 / 6 Place - Hitra vs Åland
Thu 18 Jul 11:15 Semi Finals Berkeley Institute Semi Final 1 - A1 v B2 - Saaremaa vs Greenland
Thu 18 Jul 15:45 Semi Finals Berkeley Institute Semi Final 2 - B1 v A2 - Faroe Islands vs Bermuda
Thu 18 Jul 15:45 Placings 7-9 Cedarbridge Academy 7/8/9 - B4 v A5 - Guernsey vs Gotland
Fri 19 Jul 09:00 Medal Matches Berkeley Institute Bronze Match - Greenland vs Bermuda
Fri 19 Jul 11:15 Placings 7-9 Cedarbridge Academy 7/8/9 - B4 v A4 - Guernsey vs Cayman Islands
Fri 19 Jul 13:30 Medal Matches Berkeley Institute Gold Match - Saaremaa vs Faroe Islands